مطالب خواندنی

رنگ در دکوراسیون

مبلمان مدرن

رنگ یکی از جنبه های بسیار مهم فنگ شویی است.

یکی از ابزارهایی است که تمرین‌کنندگان فنگ شویی هنگام تنظیم انرژی یک فضا از آن استفاده می‌کنند.

رنگ تاثیر زیادی بر احساس ما دارد و همچنین یکی از ساده ترین عناصر یک اتاق برای تغییر است. فرقی نمی‌کند دیواری را نقاشی کنید، یک اثر هنری جدید اضافه کنید یا یک بالش را عوض کنید، بازی با رنگ می‌تواند راهی آسان، سرگرم‌کننده و غیر دائمی برای انتقال انرژی در خانه شما باشد.

چند راه برای نزدیک شدن به رنگ از دیدگاه فنگ شویی وجود دارد.

سیستم های رنگی مختلف فنگ شویی از جمله پنج عنصر وجود دارد. رنگ‌های مختلف همچنین تداعی‌های فرهنگی و معانی شخصی متفاوتی دارند، و هنگام انتخاب رنگ‌ها برای خانه‌تان، مهم است که این موارد را نیز در نظر بگیرید.

زرد نماد ایستادگی و فروتنی است.

با توجه به موقعیت، رنگ زرد، می تواند يادآور نور گرم و درخشان خورشید یا خاک سرسبز و اکسیده باشد.
این رنگ عنصر زمین و ناحیه سلامت (یا مرکز) نقشه فنگ شویی باگوآ است که عنصر زمین، پرورش دهنده و پایدار است.

زرد طلایی روشن برای نشان دادن طلا برای لباس امپراتور چین استفاده می شد. در آیین بودا، زرد اخرایی لباس راهبان با فروتنی و تسلیم ارتباط دارد.

مبل زرد
بنفش به اشرافیت و ثروت مرتبط است.

از رنگ اسطوخودوس گرفته تا رنگ های بادمجانی غنی تر…

این رنگی است که باعث احترام می‌شود و می‌توان از آن برای اتصال شما با قدرت، رفاه و فراوانی استفاده کرد. قرمز تیره که به بنفش تبدیل می شود، رنگ بسیار خوشی است که نماد ثروت و قدرت است. بنفش به عنوان ترکیبی از قرمز آتشین و آبی سرد، می تواند هارمونی و تعادل زیبایی را در محیط خانه شما ایجاد کند.

رنگ قهوه ای … عنصر زمین… پایداری و مراقبت از خود را القاء می کند.

رنگ های خاکی مانند طیف قهوه ای، عنصر خاک از 5 عنصر فنگشویی را وارد خانه شما می کند.

کفپوش های چوبی قهوه ای یا مبلمان با این رنگ، راهی فوق العاده برای دعوت عنصر زمین به خانه شما است.

آبی تیره با خودشناسی و مهارت در فنگ شویی مرتبط است.

به آسمان وسیع شب، آرام و بی‌صدا خیره شوید، چه احساسی دارید ؟ قطعا یکی از احساسات اصلی آرامش و خودشناسی است. رنگ آبی تیره هنگامی که در یک اتاق استفاده می شود، به شما کمک می کند درک و دانش بیشتری کسب کنید.

سفید در فنگ شویی نماد خلوص و دقت است.

رنگ سفید به عنصر فلز مربوط می شود و الهام بخش دید واضح، شفافیت و پاکسازی است. رنگ سفید برای آشپزخانه ها نیز توصیه می شود، زیرا بوم مناسبی برای رنگ های زنده در غذاهای تازه است. در فنگشویی تعادل بسیار مهم است. از این رو اگر رنگ سفید زیاد استفاده شود می تواند بیش از حد فضا را بی روح و یکنواخت کند. بنابراین ترکیب سفید با رنگ های دیگر توصیه می شود.

مبل سفید
خاکستری ترکیبی از سفید و سیاه است، مانند یین و یانگ.

در فنگ شویی سفید وضوح است، در حالی که سیاه حکمت است. خاکستری مربوط به افراد مفید است و منطقه سفر نقشه فنگ شویی باگوآ است. طبق فنگ شویی اگر به حمایت نیاز دارید یا می خواهید بیشتر سفر کنید، این رنگ عالی بهترین گزینه برای استفاده است.

مبلمان مدرن
حکمت با رنگ سیاه تداعی می شود.

اگر تمام رنگ های رنگین کمان را با هم ترکیب کنید، سیاه می شوند. از این رو، سیاه شامل همه چیز است.

رنگ سیاه نیز با عنصر آب مرتبط است. آب وسیع و عمیق است. جریان می یابد، متصل می شود و زندگی را فراهم می کند. از رنگ مشکی به میزان اندک و عاقلانه استفاده کنید تا راه شما را در خانه به خرد بیشتری باز کند. مشکی نیز یکی از رنگ های خوش شانس فنگ شویی برای سال ببر آبی 2022 است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *